O koučování

Koučování je metoda, o které v poslední době často slýcháme. O teorii koučování toho bylo napsáno mnoho, a tak každý, koho tato cesta osobního rozvoje zaujala, má možnost vyhledat si vlastní zdroje, ze kterých se o koučování dozví vše potřebné.

Často platí, že když se rozhodneme pro nějakou změnu, chceme vyřešit problém či se třeba neumíme rozhodnout, hledáme inspiraci zvenčí a zjišťujeme, jak si v dané situaci poradili ostatní. Vyhledáváme pak i důkazy, které by nám potvrdily, že řešení ostatních opravdu funguje. Tímto způsobem se však dostáváme až na samotný konec procesu změny a spatřujeme až jeho výsledek, možná doprovázený důkazem, že někomu jinému dané řešení v jeho situaci pomohlo.

Je dobré vidět, že jiným lidem jejich řešení funguje, avšak je zároveň důležité si uvědomit, že cesta ostatních lidí je jejich jedinečnou a neopakovatelnou cestou, kterou se můžeme inspirovat. Cesta, která je připravená pro nás, bude nicméně vždy jiná a jedinečná.

Kouč může být každému člověku na jeho cestě průvodcem. Svoje řešení problémů a rozhodnutí či vytvoření si vlastního plánu pro změnu si pak pomocí koučovacích otázek dokáže každý člověk vytvořit sám, protože jen on sám (byť mnohdy až v hloubi duše) ví, co je pro něj nejlepší.

Když se kouč začne ptát, začnete sami sebe poznávat. A když se začnete poznávat, věci se samy začnou měnit, měnit k lepšímu.

Terapie v bylinné zahradě
Sušení levandule v bylinné zahradě
Bylinná zahrada v létě
Menu